Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/html/TakCzytam_tlo_wydarzenia_wernisaz-86c61214.jpg' for writing: Disk quota exceeded in /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/libraries/Controller.php on line 946
#0 [internal function]: __error(2, 'imagejpeg() [getImage('tl_files/magazy...', '90', '60', 'crop')
#3 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/news/ModuleNews.php(174): Controller->addImageToTemplate(Object(FrontendTemplate), Array)
#4 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/news/ModuleNewsList.php(145): ModuleNews->parseArticles(Object(DB_Mysql_Result))
#5 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/frontend/Module.php(129): ModuleNewsList->compile()
#6 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/news/ModuleNewsList.php(77): Module->generate()
#7 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/libraries/Controller.php(271): ModuleNewsList->generate()
#8 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/frontend/PageRegular.php(71): Controller->getFrontendModule('7', 'right')
#9 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/index.php(198): PageRegular->generate(Object(DB_Mysql_Result))
#10 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/index.php(329): Index->run()
#11 {main}
Marcin Kruk & Karol Zieliński

Aktualności

Marcin Kruk & Karol Zieliński

2015-11-12 16:47

Marcin Kruk i Karol Zieliński zaczęli współpracować ze sobą późnym latem 2014 roku. Od tego czasu zagrali już kilkadziesiąt koncertów, w tym kilka występów na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach, takich jak Pulavian Blues Festival, Kraśnik Blues Meeting czy Festiwal Bluesowo-Rockowy Wielki Ogień. Z tej ostatniej imprezy duet przywiózł nagrodę - wyróżnienie za wykonanie coveru patronki imprezy - Miry Kubasińskiej.


W ich repertuarze usłyszymy zarówno autorskie utwory jak i covery z pogranicza bluesa, ballady i akustycznego rocka.

Marcin Kruk - wokalista, gitarzysta i autor tekstów. W swojej twórczości inspiruje się akustycznym bluesem ale także i r'n'b i reggae. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w szkole muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 14 lat. Pierwsze utwory skomponował dwa lata później. Podczas warsztatów muzycznych uczył się m.in. od Romka Puchowskiego (gitara akustyczna), czy Macieja Balcara (wokal, zespół "Dżem".) W czerwcu 2015 ukazała się jego solowa płyta ,,Życie pełne życia”.

Karol Zieliński - lubelski harmonijkarz i tekściarz oscylujący wokół bluesa, rocka czy folku. Trzykrotny uczestnik Letnich Warsztatów Bluesowych w Puławach. Gry na harmonijce, teorii muzyki i improwizacji uczył się m.in. od Bartosza Łęczyckiego i Marcina Dyjaka. Laureat festiwali harmonijkowych w Kamieniu i Modliborzycach. Pisze również teksty piosenek.


Wróć