Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/html/TakCzytam_tlo_wydarzenia_wernisaz-86c61214.jpg' for writing: Disk quota exceeded in /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/libraries/Controller.php on line 946
#0 [internal function]: __error(2, 'imagejpeg() [getImage('tl_files/magazy...', '90', '60', 'crop')
#3 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/news/ModuleNews.php(174): Controller->addImageToTemplate(Object(FrontendTemplate), Array)
#4 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/news/ModuleNewsList.php(145): ModuleNews->parseArticles(Object(DB_Mysql_Result))
#5 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/frontend/Module.php(129): ModuleNewsList->compile()
#6 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/news/ModuleNewsList.php(77): Module->generate()
#7 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/libraries/Controller.php(271): ModuleNewsList->generate()
#8 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/system/modules/frontend/PageRegular.php(71): Controller->getFrontendModule('7', 'right')
#9 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/index.php(198): PageRegular->generate(Object(DB_Mysql_Result))
#10 /www/xn--midzy-sowam_www/www/xn--midzy-sowami-5vb39c.pl/index.php(329): Index->run()
#11 {main}
Dni Bohemy francuskiej

Aktualności

Dni Bohemy francuskiej

2013-03-06 08:46

Spędzić miły wieczór przy lampce francuskiego wina, napawać się muzyką rodzimego kraju Edith Piaf, wniknąć w ducha cyganerii poprzez poezję i wykład – marzenie romantyczne, ale do zrealizowania. Fundacja Teatrikon zaprasza do Między Słowami na Dni Bohemy Francuskiej.

Francuskie wieczory rozpoczną się już dziś - 6 marca o godz. 18:00 wykładem Natalii Hoorewege o życiu i sztuce Amadeo Modiglianiego - włoskiego malarza, który zawładnął paryską bohemą i uwiecznił ją na licznych portretach. Nie zabraknie też poezji awangardowej, przede wszystkim francuskiej: romantyczny Guillaume'a Apollinaire'a "Le Pont Mirabeau" , zaskakujący "Absynt" Antoniego Lange oraz utwór - niespodzianka.

Wieczór uświetni wystawa rysunków Anny Staniak "Figuracje” oraz koncert muzyki francuskiej w wykonaniu Joanny Belzyt oraz Anety Filipiuk. Na zakończenie wieczoru zapraszamy na pokaz filmów krótkometrażowych. Pierwszy z nich to animowany "La jour ou... la nuit?" wyreżyserowany przez Nicolasa Sainte-Rose. Gościem specjalnym będzie Anna Shvets, która wykonała muzykę do tego filmu i podzieli się swoimi wrażeniami.

Na zakończenie Dni Bohemy francuskiej - 12 marca (wtorek) godz. 19:30 zapraszamy do obejrzenia film Jean-Luca Godarda "Amatorski Gang", sztandarowego dzieła francuskiej Nowej Fali, w którym fantazja i rzeczywistość łączą się i nie wiadomo dokładnie, która z nich jest którą.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zapraszamy!


Wróć